Toplam yedi yarışı etkiliyor – Atlanta ve Homestead çoktan ertelenmişti.

Masseglia, Reuters’e verdiği demeçte, “Benim hissim, Mayıs ayı sonunda hala krizdeysek Oyunların nasıl [zamanında] gerçekleşebileceğini göremiyorum.”

Eski bir IOC başkan yardımcısı olan Montreal’den Dick Pound, geçtiğimiz ay Associated Press’e verdiği röportajda Mayıs ayının sonunun IOC’nin Tokyo Olimpiyatları’na çağrı yapması için olası bir son tarih olduğunu söyledi.

IOC’den Dick Pound, başka bir IOC yetkilisinin Olimpiyatlar için https://goldbets.top/rulet/ Mayıs ayına kadar son tarihe işaret ettiğini, Tokyo Olimpiyatlarının kaderini belirlemek için virüs zirvesinin 3 aylık zaman aralığında bitmesi gerektiğini söyledi

Pazar günü, IOC’nin koordinasyon komisyonunun lideri John Coates, Oyunları iptal etmek için Mayıs ayına kadar süre tanınmadığını ve etkinliğin 24 Temmuz’dan itibaren devam edeceğinden emin olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili bilgi veren uluslararası bir federasyona yakın bir kaynak, IOC’nin koronavirüs salgınına yanıt olarak Salı günü uluslararası spor organizasyonlarının başkanlarıyla görüşme yapacağını söyledi.

UFC bildirildi beklemede

UFC başkanı Dana White’ın iki gün önce, devam eden koronavirüs salgını nedeniyle planlanmış hiçbir kavganın ertelenmeyeceğini veya iptal edilmeyeceğini kamuoyuna açıkladıktan sonra, Pazartesi günü personele, önümüzdeki üç olayın daha sonra, belirsiz tarihlere taşınacağını söylediği bildirildi.

Pazartesi günkü şirket içi bir e-postada White’ın, başlangıçta Londra, Columbus, Ohio ve Portland, Ore. İçin ayarlanan etkinliklerin, büyük kalabalıkları güvenli bir şekilde idare edebilecek şehirleri bulmada artan zorluklarla birlikte süresiz olarak erteleneceğini açıkladığı bildirildi.

White, MMA Junkie ve ESPN.com tarafından alınan e-postanın kopyasına göre “Sonraki üç etkinlik – Londra, Columbus ve Portland – ertelenecek,” diye yazdı. “UFC 249 hala planlandığı gibi planlanıyor, ancak konum değişebilir. Sizi haberdar edeceğiz.”

Duyuru, UFC ve White için büyük bir rota değişikliğine işaret ediyor, çünkü takvimlerinde herhangi bir değişiklik yapmaktan kaçınmak için niyetinde şiddetli davrandı. Brooklyn, NY için planlanan UFC 249 kartı, olası bir yer değişikliği ile şimdilik hala açık.

White, “Sonraki üç etkinliğimizin yerini değiştirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık – Londra, Columbus ve Portland,” diye yazdı. “Ancak her gün, seyahate ve büyük halka açık toplantılarda programa bağlı kalmayı imkansız hale getiren yeni kısıtlamalar getiriliyor. Memleketimiz olan Vegas’ta bir etkinlik bile düzenleyemiyoruz, çünkü tüm savaşlarda bir yasak var. Nevada’daki spor etkinlikleri en az 25 Mart’a kadar. “

UFC’nin ayrıca Pazartesi günü Las Vegas merkezini kapattığı bildirildi.

NASCAR sezonu Mayıs ayına kadar askıya aldı, etkinlikleri yeniden planlayacak

NASCAR, CDC’nin COVID-19 salgını nedeniyle toplantıları önümüzdeki sekiz hafta erteleme önerisinin bir parçası olarak sezonunu Mayıs ayına kadar askıya aldı.

Karar, yaptırım organı ile ekip sahipleri arasında Pazartesi günü yapılan en az iki konferans görüşmesi sonrasında geldi. Toplam yedi yarışı etkiliyor – Atlanta ve Homestead çoktan ertelendi.

NASCAR, “Taraftarlarımızın, endüstrimizin ve içinde yarıştığımız toplulukların sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimizdir” dedi.

Seri, 9 Mayıs’ta Virginia’daki Martinsville Yarış Pisti’ndeki piste geri dönmeyi planlıyor.

Softball Canada faaliyetleri askıya aldı

Softball Canada, Nisan ortasına kadar tüm faaliyetlerin askıya alınacağını duyurdu.

“Katılımcılarımızın Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili COVID-19 endişeleri nedeniyle, Softball Canada’nın 14 Nisan 2020’ye kadar tüm etkinlikleri askıya aldığını lütfen unutmayın.

“Buna milli takım, koçluk, hakemlik, Canpitch ve dönemdeki diğer planlanmış programlar / toplantılar dahildir.”

Örgüt, 14 Nisan’dan önce faaliyetlerin daha fazla askıya alınması veya eski haline getirilmesi konusunda bir karar vereceğini açıkladı.

Avrupa Olimpiyat boks elemeleri arasında IOC askıya alınacak

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, koronavirüs salgını nedeniyle tüm Olimpiyat boks eleme etkinliklerini Mayıs ayına kadar askıya almaya karar verdi.

Şu anda Londra’da gerçekleşmekte olan bir Avrupa elemeleri Cumartesi günü başladı ve 24 Mart’a kadar koşması planlanıyordu. Pazartesi akşamki seansın ardından kapanacak.

Sonraki Amerika ve final dünya elemelerinin Mayıs ayında yapılması planlandı.

Koronavirüs salgınından etkilenen spor etkinliklerinin listesi

IOC boks görev gücü, 60’tan fazla ülkeden gelen katılımcıların seyahat planlarını ayarlayıp eve dönmelerine izin vermek için “artan küresel seyahat kısıtlamaları ve karantina önlemleri ortasında” etkinlikleri askıya alma kararını aldığını açıkladı.

Görev gücü, “kalan Tokyo 2020 boks kota yerlerinin dağıtımını Mayıs ve Haziran aylarında tamamlamak” amacıyla durumu günlük olarak değerlendirdiğini söylüyor.

NHL, AHL oyuncuları eve dönebileceklerini söyledi

NHL oyuncularına, koronavirüs salgını sırasında hokey beklemedeyken Mart ayı sonuna kadar eve dönebilecekleri ve orada kendilerini tecrit edebilecekleri söylendi.

Bu, ligin sezona devam etmek için potansiyel zaman çizelgesinde önemli bir güncellemeye işaret ediyor. Lig komiseri Gary Bettman geçen hafta sezonun durakladığını duyurdu ve bunun ne kadar süreceği konusunda daha fazla ayrıntı vermedi.

Oyunculara daha önce takımlarının şehrinde kalmaları ve daha fazla yön beklemeleri söylendi. Yeni yönerge, CDC’nin tavsiyesinin ardından geliyor ABD önümüzdeki sekiz hafta boyunca 50 veya daha fazla kişiyi toplantı düzenlemeyecek.

NHL olası yeniden başlatma tarihini geciktirir, oyuncuların evlerine gitmelerine izin verir NHL oyuncuları, sezonun ‘duraklatılmasıyla’ kendi kendilerini karantinaya almaları talimatı verilmiş Mali hususlar: Koronavirüs, NHL için alışılmadık sorunlar ortaya çıkarır

Bu arada, tartışmalara aşina olan bir kişi, Associated Press’e Amerikan Hokey Ligi’nin oyuncularının evlerine dönmesine izin verirken, sezonuna en erken Mayıs ayına kadar devam edemeyeceğini belirlediğini söyledi.

Hareket, geçen hafta 31 kişilik AHL’nin sezonunu bir sonraki duyuruya kadar askıya alma kararının ardından geldi. Karar, NHL’nin oyuncu hareketine bir kadro dondurması ve sezona bir aydan fazla olmasa da birkaç hafta boyunca devam etme olasılığını geri çekmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Önceden, oyuncuların takımlarında kalmaları teşvik ediliyordu.

MLB sezonuna başlama en azından Mayıs ortasına kadar ertelendi

Büyük Lig Beyzbolu, federal hükümetin önümüzdeki sekiz hafta boyunca 50’den fazla kişinin etkinliklerini kısıtlamasını önermesinin ardından, yeni koronavirüs nedeniyle açılış gününü en erken Pazartesi günü Mayıs ortasına kadar geri çekti.

Beyzbol Komiseri Rob Manfred 30 takımın yöneticileriyle yapılan konferans görüşmesinin ardından duyuruyu yaptı.

Komiserin ofisi yaptığı açıklamada, “Kulüpler, sezon başladığında olabildiğince çok maç oynamaya kararlı.” Dedi.

MLB açılış gününü en azından Mayıs ortasına kadar geri iter

MLB, Perşembe günü bahar eğitim programının geri kalanını iptal etti ve 26 Mart’ta yapılması planlanan açılış gününün en az iki hafta ertelendiğini söyledi. Takımlar ve oyuncular, normal sezon başlamadan önce iki ila dört haftalık ek bahar eğitimine ihtiyaç duyulacağı konusunda hemfikirdir.

Baseball Hall of Fame indüksiyon hafta sonu yok

Baseball Hall of Fame, yeni koronavirüsün yayılması nedeniyle Hall of Fame Classic hafta sonunu iptal etti.

Hall of Fame, New York, Cooperstown’daki 22-24 Mayıs etkinliği için erken satın alımların iade edileceğini söyledi.

Şeref Salonu süresiz olarak halka kapalıdır.

WTA Nisan turnuvalarını askıya aldı

Kadınlar profesyonel tenis turu, koronavirüs salgını nedeniyle 2 Mayıs’a kadar tüm rekabeti askıya aldı.

WTA, Stuttgart, İstanbul ve Prag’daki toprak saha turnuvalarını iptal ettiğini ve bunları daha önce iptal edilen etkinlikler listesine eklediğini söyledi.

Bu üç turnuvanın her birinin Nisan ayında başlaması planlandı.

Tur, Avrupa toprak mahkeme parkurunun geri kalanıyla ilgili “önümüzdeki hafta” bir karar verileceğini söylüyor.

Bir sonraki Grand Slam turnuvası, 24 Mayıs’ta Paris’te başlaması planlanan Fransa Açık.

Rugby Süper Ligi sezonu askıya aldı

Süper Lig – Avrupa’nın rugby ligindeki en büyük bölümü ve Toronto Wolfpack’i içeren – başlangıçta Nisan ayına kadar askıya alındı.

Lig, kararın İngiliz hükümetinin sosyal temas ve kitlesel toplantıları sınırlandırma konusundaki güncellenmiş tavsiyesinin ardından alındığını söylüyor.

Ortak bir açıklamada, Süper Lig yönetim kurulu başkanı Robert Elstone ve Rugby Futbol Ligi CEO’su Ralph Rimmer, askıya alınmanın “askıya alma döneminde daha fazla dikkate alınacak olan rugby ligi için önemli mali ve ticari etkiler” sunduğunu söyledi.

Kendinden izolasyonlu 5. Wolfpack oyuncusu

İngiliz rugby ligi, Toronto Wolfpack’in beşinci üyesinin COVID-19’un olası semptomlarını gösterdikten sonra kendi kendini tecrit ettiği haberinin ardından 3 Nisan’a kadar askıya alındı.

Oyunu askıya alma kararı, İngiltere’nin Huddersfield kentinde kulüp yetkilileri, Rugby Futbol Ligi ve Süper Lig toplantısında, İngiliz hükümetinin sosyal temas ve toplu toplantılarla ilgili en son tavsiyelerinin ardından verildi.

Pazar günü Wolfpack, dört oyuncusunun hafif olası COVID-19 semptomları yaşadıktan sonra kendi kendini tecrit ettiğini söyledi.

4 Wolfpack oyuncusu, olası COVID-19 semptomlarını sergiledikten sonra kendi kendini izole eder

Baş antrenör Brian McDermott, söz konusu oyuncuların yedi günlük izolasyona girdiğini söyledi. Tavsiye edilen İngiliz tıbbi protokolüne göre, semptomlar bundan sonra devam ederse virüs için test edileceklerdi. Kendini tecrit etmeye başlayan ilk oyuncu geçen Perşembe yaptı.

Hafta ortası Challenge Cup galibiyetinin ardından hafta sonunu tatil yapan Toronto, Pazar günü Wakefield Trinity’de oynayacaktı.

Wolfpack şu anda İngiltere’de bulunuyor ve Toronto’daki ev açılışları 18 Nisan’da yapılacak.

NFL, halka açık etkinlikler olmadan Nisan ayında taslak düzenleyecek

NFL, NFL taslağına devam edeceğini duyurdu, ancak 23-25 ​​Nisan’da Las Vegas’ta yapılması planlanan etkinliği çevreleyen tüm halka açık etkinlikleri iptal etti.

“COVID-19 ile ilgili mevcut bilgiler ve CDC gibi tıp uzmanlarının rehberliği dikkate alınarak ve Nevada ve Las Vegas Şehrindeki kamu otoriteleri ile koordinasyon halinde, NFL 2020 NFL taslağı için planlarını değiştirecek,” Lig Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

Kulüpler tarafından oyuncu seçimi televizyonda yayınlanacak ve başlangıçta planlandığı gibi devam edecek, ancak lig, sürecin nasıl yürütüleceğine ilişkin “yenilikçi seçenekleri araştırdığını” söyledi, ayrıntılar daha sonraki bir tarihte gelecek.

Share in
Tagged in